Lang gb
|

Wasze hity

  1. Azyl
  2. Gotowi na wszystko. Ex...
  3. Mama
  4. Berek
  5. Paterson
  6. Kochając Pabla, nienaw...
  7. Blade Runner 2049
  8. Czerwona jaskółka
  9. Manchester by the sea
  10. Jestem mordercą
KEI

Demon


Reżyseria: Marcin Wrona

Repertuar filmu "Demon" w Krakowie

Brak repertuaru dla filmu "Demon" na dziś.
Wybierz inny dzień z kalendarza powyżej.

Plakat filmu Demon
Tytuł oryginalny: Demon
Czas trwania: 94 min.
Produkcja: Polska , 2015
Gatunek: thriller
Premiera: 16 października 2015
Dystrybutor filmu: Kino Świat

Reżyseria: Marcin Wrona
Obsada: Itay Tiran, Agnieszka Żulewska, Andrzej Grabowski

Nowy film zdobywcy Srebrnych Lwów Festiwalu Filmowego w Gdyni – Marcina Wrony, autora głośnego „Chrztu” pokazywanego m.in. na prestiżowych festiwalach w San Sebastian i Toronto. W międzynarodowej koprodukcji, obok Itaya Tirana – gwiazdy nagrodzonego Złotym Lwem MFF w Wenecji i Europejską Nagrodą Filmową „Libanu”, plejada znakomitych polskich aktorów, m.in. Andrzej Grabowski, Adam Woronowicz, Tomasz Schuchardt i Cezary Kosiński, wspieranych przez młode pokolenie – Agnieszkę Żulewską („Bejbi blues”) i Tomasza Ziętka („Kamienie na szaniec”).

Piotr (Itay Tiran), nazywany przez przyjaciół Pytonem, przyjeżdża z Anglii do Polski na ślub z piękną Żanetą (Agnieszka Żulewska). W starym domu otrzymanym w prezencie od przyszłego teścia (Andrzej Grabowski) zamierza urządzić rodzinne gniazdko dla siebie i narzeczonej. Plany komplikują się, gdy w przeddzień wesela mężczyzna znajduje ludzkie szczątki, zakopane nieopodal posesji. Chwilę po makabrycznym odkryciu Piotr traci przytomność, a po odzyskaniu świadomości odkrywa, że jego znalezisko zniknęło, a on sam nie potrafi przypomnieć sobie niczego z ostatnich godzin. Tymczasem rozpoczyna się wesele. Zaproszeni na ceremonię goście, na czele z bratem Żanety – Jasnym (Tomasz Schuchardt) dostrzegają, że z panem młodym zaczyna dziać się coś niepokojącego…Średnia ocena: 5.0
rating 5.0 rating 5.0 rating 5.0 rating 5.0 rating 5.0 rating 5.0 rating 5.0 rating 5.0 rating 5.0 rating 5.0
Oceniono 27 razy. | Oceń film

Trailer filmu: Demon

Wasze opinie

Yt 17. grudnia 2015, 23:45

Warto, takie kino to radość ze polskie

Agnieszka Z. 11. listopada 2015, 23:00

Fajny film. Rola Grabowskiego wybitna. Thiller ale taki jak czarna komedia. Wesoło było bardziej niż strasznie. Polecam.

Krzysiek 2. listopada 2015, 21:20

Rozczarowanie. Mix thrillera z komedią.Za dużo dialogów rodem z Wesela Smarzowskiego popsuły ten film.Niestety horror i thriller to są gatunki które wybitnie nie wychodzą polskim reżyserom.Szkoda bo pomysł niezły, zmieniony w thrillero-komedie.

benek 29. października 2015, 23:27

Piękny i smutny.Pod koniec człowiekowi przychodzi na myśl co sie mogło stać ale wtedy myśli - nie, historia nie może się powtórzyć - i nagle film się kończy i wszystko wskazuje na to, że jednak. Ciekawe czy noworządzący doszukają sie tu znowy anypolskich wątków.

q 25. października 2015, 19:00

Jeden z najlepszych polksich filmów, jakie widziałam! Nie można nie zobaczyć! Wybitny! Świetnie zagrany-szczególnie rola Pana Młodego!

krak 22. października 2015, 14:35

Zwiastun do niczego, film REWELACJA! Klimatyczny, znakomite zdjęcia, poetyckie krajobrazy i Andrzej Grabowski. Fabuła trzyma w napięciu. Gorąco polecam, bo film jest zadziwiająco dobry.

Stefek smalcownik 18. października 2015, 20:47

Gdyby nie fatalne zakończenie (tak naprawdę film nie posiada zakończenia, po prostu pojawiają się napisy w pewnym momenecie) i sporo niespójności (np. aktor kopiący dołki w ziemi w trakcie ulewy pojawia się za moment w lśniąco białej koszuli) można by uznać za godny polecenia. Nieco zabawany, nieco straszny, ciekawa tematyka ... cegoś jednak zabrakło :(

Karuś 15. października 2015, 9:51

Film był kręcony pod Krakowem w maleńkiej miejscowości w okolicach Uścia Solnego, jest tam pięknie zachowany i opuszczony dworek, byłam w nim wielokrotnie, statyści też okoliczni. Film trzeba zobaczyć chociażby z tych powodów :)

Dodaj nowy komentarz Demon

Twoja opinia o filmie:

Repertuar kin na telefonie

Teraz w kinach

Premiery

20 lipca
13 lipca
6 lipca

Zapowiedzi

27 lipca
3 sierpnia
10 sierpnia
» więcej zapowiedzi

Repertuar Kin