Lang gb
|

Wasze hity

  1. Dywizjon 303
  2. Mamma Mia: Here We Go ...
  3. 303. Bitwa o Anglię
  4. Ant-Man i Osa
  5. Piękna i Bestia
  6. Mission: Impossible - ...
  7. McQueen
  8. Zimna wojna
  9. Bez litości 2
  10. Iniemamocni 2
KEI

Warszawa


Reżyseria: Dariusz Gajewski

Repertuar filmu "Warszawa" w Krakowie

Brak repertuaru dla filmu "Warszawa" na dziś.
Wybierz inny dzień z kalendarza powyżej.

Plakat filmu Warszawa

Czas trwania: 104 min.
Produkcja: Polska , 2003
Premiera: 14 listopada 2003
Dystrybutor filmu: Gutek Film

Reżyseria: Dariusz Gajewski
Obsada: Sławomir Orzechowski, Lech Mackiewicz, Dominika Ostałowska

Współczesna, wielowątkowa opowieść ukazująca 18 godzin z życia czwórki nieznajomych. Każde z nich przyjechało do Warszawy w ten sam zimowy dzień, by odmienić swoje życie i odnaleźć miejsce w tajemniczej, wymykającej się łatwemu opisowi metropolii. Drogi bohaterów będą się przecinać, a wzajemne spotkania na zawsze odmienią ich losy.

Klara (Agnieszka Grochowska) przyjeżdża, by zamieszkać ze swoim chłopakiem. Paweł (Łukasz Garlicki) szuka pracy. Wiktoria (Dominika Ostałowska) spotyka nieznajomego (Lech Mackiewicz), a ten wciąga ją w swoje podejrzane interesy. Ojciec (Sławoimir Orzechowski) szuka córki, która wyjechała do stolicy na studia i od trzech miesięcy nie dała znaku życia. Zimowy dzień ukazany w filmie, niektórych zbliży do spełnienia życiowych pragnień, innym przyniesie niespodziewane odkrycia dotyczące ich samych.Średnia ocena: 5.0
rating 5.0 rating 5.0 rating 5.0 rating 5.0 rating 5.0 rating 5.0 rating 5.0 rating 5.0 rating 5.0 rating 5.0
Oceniono 1371 razy. | Oceń film

Wasze opinie

nikc 28. lutego 2004, 13:46

Film Absolutnie znakomity !!!
Nie zgadzam się z moimi przedmówcami ! film "Warszawa" Gajewskiego to nowe tchnienie w polskiej kinematografii. Film w niezwykle subtelny i poetycki sposób pokazuje fragmenty losów ludzkich, które ulagają splątaniu..Spoiwem łączącym staje się Warszawa, miasto tyleż ogromne co anonimowe i senne..surrealistyczne..dialogi wcale nie są złe, są one konsekwencją stylu i oddają w pewnym sensie atmosferę i klimat miasta.Dawno nie widziałem tak dobrego filmu w kinie ! po seansie przyszły mi na myśl dwa filmy o podobnym pomyśle :Rzeźnie - film francuskiej reżyserki Gleize i meksykański Amores Peros..Warszawa to kolejny genialny przykład tego, jak można pokazać kawałek życia bohaterów, przez pryzmat miasta..

Paulina 8. grudnia 2003, 23:52

Gorzej niz kiepski
Nikomu nie polecam tego filmu.Nuda nuda i jeszcze raz nuda.Nie wiem kto pisal ten scenariusz nie wspominajac juz o płytkich dialogach.W tym filmie nic sie nie dzieje.Po obejrzeniu nie nasuwaja sie zadne pozytywne refleksje.Nie widzialam gorszego filmu!!

@ 26. listopada 2003, 20:59

@
Te, płycizna - od kiedy w psychologicznym filmie masz akcję...

padre 25. listopada 2003, 22:55

Jak możesz nazywać Dominike Ostałowską kiepską aktorką????

d 16. listopada 2003, 23:39

kicha!!
moim zdaniem niewarto sie w ogole fatygować na ten film i wydawac pieniędzy bo "warszawa" rzecz ujmując najogólniej jest po prostu lipna.brak akcji,proste niedokończone dialogi i słabi aktorzy to chyba wystarczy żeby film okazał sie porażka..niestety:(

Dodaj nowy komentarz Warszawa

Twoja opinia o filmie:

Repertuar kin na telefonie

Teraz w kinach

Premiery

21 września
14 września
7 września

Zapowiedzi

28 września
» więcej zapowiedzi

Repertuar Kin