Lang gb
|

Wasze hity

  1. Azyl
  2. Gotowi na wszystko. Ex...
  3. Mama
  4. Berek
  5. Kochając Pabla, nienaw...
  6. Blade Runner 2049
  7. Czerwona jaskółka
  8. Manchester by the sea
  9. Jestem mordercą
  10. Zimna wojna
KEI

Dobre serce

The Good Heart
Reżyseria: Dagur Kari

Repertuar filmu "Dobre serce" w Krakowie

Brak repertuaru dla filmu "Dobre serce" na dziś.
Wybierz inny dzień z kalendarza powyżej.

Plakat filmu Dobre serce
Tytuł oryginalny: The Good Heart
Czas trwania: 95 min.
Produkcja: USA/Francja/Niemcy/Dania/Islandia , 2009
Premiera: 23 kwietnia 2010
Dystrybutor filmu: Gutek Film

Reżyseria: Dagur Kari
Obsada: Brian Cox, Paul Dano, Stephanie Szostak

Pierwsza anglojęzyczna komedia obyczajowa twórcy Noi Albinoi i Zakochani widzą słonie. Opowieść o przyjaźni, miłości i poszukiwaniu szczęścia.

Paul Dano gra Lucasa, emocjonalnie niestabilnego młodego człowieka, który w niewiadomych okolicznościach został bezdomnym i żyje w kartonowym szałasie pod wiaduktem. Jego jedynym przyjacielem jest mały kotek, którego przygarnął i nad którym roztacza opiekę. Przytłoczony potwornym losem Lucas podejmuje równie potworną, lecz zrozumiałą decyzję: usiłuje targnąć się na swoje życie. Próba kończy się niepowodzeniem i Lucas budzi się w szpitalu, gdzie dzieli salę z Jacques’em (Brian Cox).

Jacques jest w fatalnym stanie, ale nie oszczędza się. Pali, pije, przeklina. Całe jego życie kręci się wokół baru, który prowadzi i w którym mieszka. Ten podrzędny, zapuszczony lokal jest oazą, do której wstęp mają tylko nieliczni stali bywalcy. Żadnych kobiet, żadnych przypadkowych klientów. Filozofia Jacques'a jest prosta: nie istnieje problem, którego nie rozwiąże stek bluzgów. Choć skuteczna, filozofia ta ma swoje mankamenty: Jacques nie ma żadnych przyjaciół oprócz psa, a ponadto cierpi na duże nadciśnienie, przez które wciąż ląduje w szpitalu. Tam wszyscy go już znają: tym razem przykuł go do łóżka piąty zawał serca. 

Lucas i Jacques, pozornie niedobrana para, znajdują wspólny język. Po wyjściu ze szpitala Jacques odszukuje młodzieńca, który powrócił do swego lichego szałasu i zabiera go swojej knajpy, a zarazem domu, by nauczyć go prowadzenia baru. Nie robi tego z czystej życzliwości. Stawia sprawę jasno. Musi mieć pewność, że jego bar przetrwa. Jacques podupada na zdrowiu i potrzebuje kogoś, kto przejmie po nim schedę. Wybiera Lucasa.Średnia ocena: 5.0
rating 5.0 rating 5.0 rating 5.0 rating 5.0 rating 5.0 rating 5.0 rating 5.0 rating 5.0 rating 5.0 rating 5.0
Oceniono 1203 razy. | Oceń film

Trailer filmu: Dobre serce

Wasze opinie

syl7wia 7. kwietnia 2011, 12:07

film rozczarowuje.brak mu dystansu i szerszego pojęcia osobowości aktorów. absurdalne kino jest świetne kiedy takie pozostaje do ostatniej sceny, ale to jest wyjątkowo irytujące.

Agnieszka 27. maja 2010, 1:41

Rewelacyjny film ! Pozostaje na długo w pamięci, skłania do refleksji, wzrusza. WSPANIAŁE AMBITNE KINO. !

Agnes 7. maja 2010, 0:54

Wspaniały, poruszający film. Warto zobaczyć. Polecam zwłaszcza miłośnikom ambitnego kina. Film wyzwala emocje, skłania do zadumy. Naprawdę dobre kino.

ania 2. maja 2010, 12:36

Gosiu wyrażając zdanie na temat filmu nie pisze się o jego zakończeniu. Nie warto na niego w takim razie pójść, Pozdrawiam

Gośka 30. kwietnia 2010, 15:00

Świetna rzecz. Znakomite dialogi:) Moim zdaniem tylko europejskie zakończenie nieco psuje film, który aż prosił się o happy end.

eowin 29. kwietnia 2010, 2:37

Bardzo porządny film, powiedziałabym nawet, że jeden z najlepszych, które widziałam. Może nie jest najlepszy dla miłośników kina akcji, ale akurat do takowych się nie zaliczam :) Polecam!

iHS 26. kwietnia 2010, 19:42

Bardzo w porządku. Bez zadęcia, bez moralizowania, dobre kino.

Dodaj nowy komentarz Dobre serce

Twoja opinia o filmie:

Repertuar kin na telefonie

Teraz w kinach

Premiery

20 lipca
13 lipca
6 lipca

Zapowiedzi

27 lipca
3 sierpnia
10 sierpnia
» więcej zapowiedzi

Repertuar Kin