|

Wasze hity

  1. Bohemian Rhapsody
  2. Green Book
  3. Faworyta
  4. Narodziny gwiazdy
  5. Alita: Battle Angel
  6. Zabawa, zabawa
  7. Maria, Królowa Szkotów...
  8. Zimna wojna
  9. Aquaman
  10. Planeta singli 2
KEI

Więzień labiryntu

The Maze Runner
Reżyseria: Wes Ball

Repertuar filmu "Więzień labiryntu" w Krakowie

Brak repertuaru dla filmu "Więzień labiryntu" na dziś.
Wybierz inny dzień z kalendarza powyżej.

Plakat filmu Więzień labiryntu
Tytuł oryginalny: The Maze Runner
Czas trwania: 113 min.
Produkcja: USA , 2014
Gatunek: akcja / dreszczowiec / sci-fi
Premiera: 19 września 2014
Dystrybutor filmu: Imperial Cinepix

Reżyseria: Wes Ball
Obsada: Dylan O'Brien, Kaya Scodelario, Thomas Brodie-Sangster

Thomas budzi się w windzie, która powoli jedzie w górę. Kiedy w końcu się zatrzymuje i otwierają właz, dowiaduje się, że trafił do Strefy zamieszkałej przez Streferów. To ogromna polana ogrodzona wysokim, betonowym murem. Chłopak niczego nie pamięta – kim jest, skąd pochodzi, jak się tam znalazł. Nie wie, kim są jego rodzice i jak ma na imię.
Nikt nie wie, jak trafił do Strefy. Każdego ranka ściany muru się rozsuwają, otwierając Labirynt, który zamyka się o zachodzie słońca. Co miesiąc do Strefy przyjeżdża nowy chłopak. Pojawienie się Thomasa nie zaskakuje, ale gdy tydzień później z windy wychodzi Teresa, wszystko się komplikuje. To pierwsza dziewczyna, która znalazła się w Strefie.
Każdy Strefer ma swoją rolę – odpowiada za sadzenie roślin, budowę albo jest zwiadowcą, próbującym ustalić budowę Labiryntu, który zmienia się każdej nocy. Zwiadowcy walczą z czasem i pokonują jak najdłuższe trasy, póki nie zapadnie zmrok, ściany się zamkną, a Bóldożercy wyjdą ze swoich kryjówek.
Mimo że Thomas jest „świeżuchem”, Labirynt i Strefa wydają mu się podejrzanie znane. W jego pamięci kryje się klucz do rozwiązania zagadki tajemniczego miejsca.

Film jest ekranizacją bestsellera Jamesa Dashnera. Książkę wydano w 2009 roku i trafiła na szczyt listy bestsellerów „New York Timesa”. Recenzenci porównują ją do „Władcy much”, „Igrzysk śmierci” i kultowego serialu „Zagubieni”. Autor podkreśla, że mimo podobieństw, jego powieść jest inna: „Bohaterowie tamtych książek mają inną naturę niż moi. Napisałem powieść przygodową, której przesłaniem są nadzieja i siła ludzkiego ducha.”Średnia ocena: 5.0
rating 5.0 rating 5.0 rating 5.0 rating 5.0 rating 5.0 rating 5.0 rating 5.0 rating 5.0 rating 5.0 rating 5.0
Oceniono 37 razy. | Oceń film

Trailer filmu: Więzień labiryntu

Wasze opinie

tata 4. października 2014, 19:17

popieram przedmówcę film zawiera mase błędów logicznych, a najwiekszym z nich jest fakt trzym nia przez 3 lata nastolatków tak aby rzekomo wyselekcjonować najlepszych.... rozumowanie na poziomie dziecka..... porażka...

Pyszczak 22. września 2014, 11:16

Film słaby. Grany przez nastolatków. Miks pomysłów z wielu innych filmów. Sam labiryt, może tylko na początku wydaje się interesujący, później już nie jest. Zadziwiające, że nikt się nie wspinał na te mury porośnięte pnączami? Zadziwiajace, że aby się schować przed pająkiem wystarczyło wejść za krzaki. A na koniec, zadziwiające, że z perspektywy helikoptera ten lapirynt wcale nie był taki duzy. I dlaczego WSZYSCY biegali w środku? Jeżeli był otwarty cały dzień, to jest ponad 12 godzin. Za 12 godzin piechór idący 5 km /h przechodzi 60 km !!!

Dodaj nowy komentarz Więzień labiryntu

Twoja opinia o filmie:

Repertuar kin na telefonie

Teraz w kinach

Premiery

15 lutego
14 lutego
8 lutego
1 lutego

Zapowiedzi

22 lutego
1 marca
» więcej zapowiedzi

Repertuar Kin