|

Wasze hity

  1. Jezioro dzikich gęsi
  2. Carol
  3. Najświętsze serce
  4. Sala samobójców. Hejte...
  5. Na noże
  6. Zwierzogród
  7. Narodziny gwiazdy
  8. Czarownica 2
  9. Boże Ciało
  10. Dżentelmeni
KEI

Wygnanie

Izgnanie
Reżyseria: Andriej Zwiagincew

Repertuar filmu "Wygnanie" w Krakowie

Brak repertuaru dla filmu "Wygnanie" na dziś.
Wybierz inny dzień z kalendarza powyżej.

Plakat filmu Wygnanie
Tytuł oryginalny: Izgnanie
Czas trwania: 150 min.
Produkcja: Rosja , 2007
Premiera: 28 marca 2008

Reżyseria: Andriej Zwiagincew
Obsada: Konstantin Lawronenko, Aleksandr Baluyev, Maria Bonnevie

Długo oczekiwany film twórcy znakomitego Powrotu. Wygnanie to przejmująca opowieść o samotności, braku zrozumienia i trudnych relacjach międzyludzkich. Hipnotyczny, pełen metafor i wysmakowany wizualnie obraz reżysera, którego krytyka określiła mianem nowego Andrieja Tarkowskiego.

Mąż Aleks wraz z żoną Verą i dwójką dzieci (chłopcem i dziewczynką) przenosi się z miasta na wieś, do domu, w którym się wychował. Zaraz po przyjeździe Vera informuje swojego męża, że zaszła w ciążę, a nie on jest ojcem dziecka. Aleks nie wie, jak w tej sytuacji zareagować...

tekst: kino Pod BaranamiŚrednia ocena: 5.0
rating 5.0 rating 5.0 rating 5.0 rating 5.0 rating 5.0 rating 5.0 rating 5.0 rating 5.0 rating 5.0 rating 5.0
Oceniono 1683 razy. | Oceń film

Trailer filmu: Wygnanie

Wasze opinie

renata 25. stycznia 2010, 13:10

Doskonały film - dla osob interesujących się fotografią -> doskonała lekcja kadru i kompozycji. Rewaleyjna muzyka, doskonale zdjęcia. W roli głownej niezwykłej urody kobieta. Piekne tajemnicze pseudo-spokojne krajobrazy . Jeden z leprzych filmow jaki ogladalam w tym roku. Jest niezwykły, dzieło grające na zmysłach. Aż dziw, że to kino rosyjskie mimo, że aktorka nie jest Rosjanką i sceny nie są kręcone w Rosji - wszystkie elementy jest tak doskonale skomponowane i zgrane że - ze film odbiera sie realistycznie. Jednym słowem doskonaly - dla osob wrazliwych na piękno.

Akma 21 styczen 2010 ,23:18 21. stycznia 2010, 23:19

Film rewelacja motyw kiedy w pewnym momencie czas jest cfniety i akcja wraca do sceny wyjasniajacej motyw smierci glownej bochaterki ,no i scena w ktorej wiesniaczki pracuja w polu i zawodza jak afrykanie na plantacji bawelny. Akma.

zx 12. maja 2008, 1:07

Film jest przepiękny, nastrojowy, niesamowite zdjęcia sprawiają, że to bardziej obraz. Ale mankamentem jest długość, momenty zbędnych dłużyzn. Film trzeba delikatnie przemontować i byłoby arcydzieło.

Borka 6. maja 2008, 11:31

Jeszcze nie oglądałam Powrotu, ale Wygnanie jak dla mnie REWELACJA!!! Fantastyczne zdjęcia, niepowtarzalny klimat filmu, wspaniała muzyka i to dziwne napięcie od samego początku, aż do ostatniej sceny.Szczególnie dwa obrazy mnie zmroziły - scena z odradzającym się strumieniem i scena, gdy dzieciaki układają puzzle! Fantastyczne! Film, który porusza i prowokuje do myślenia. Nie da się go zapomnieć!

... 8. kwietnia 2008, 16:06

na razie po trailerze mam takie samo zdanie jak poprzednik, ale bezapelacyjnie obejrzę całość:)

mijagi 7. kwietnia 2008, 22:13

gdyby to był pierwszy film Zwiagincewa, pewnie zostałby okrzyknięty rewelacją wiosny i symptomem odrodzenia rosyjskiego kina. nie jest to pierwszy film Zwiagincewa i cieszy na podobnej zasadzie, jak cieszy jeszcze jeden dobry wiersz tego samego autora. Powrót jest dziełem sztuki. zachowanie w Wygnaniu poetyki Powrotu psuje wrażenie wyjątkowości tego drugiego. skoro jednak film powstał, polecam.

Dodaj nowy komentarz Wygnanie

Twoja opinia o filmie:

Repertuar kin na telefonie

Teraz w kinach

Premiery

14 sierpnia
7 sierpnia
31 lipca

Zapowiedzi

Repertuar Kin