|

Wasze hity

  1. Polański, Horowitz. Ho...
  2. Sound of Metal
  3. Na rauszu
  4. Pozycja dziecka
  5. Nomadland
  6. Ojciec
  7. Biuro detektywistyczne...
  8. Świat, który nadejdzie...
KEI

Kina są znów otwarte !

Po przerwie związanej z pandemią kina były zamknięte od 20 marca do 21 maja 2021. Od 21 maja niemal wszystkie kina studyjne oraz sieć Helios są znów otwarte. Sieci Cinema City oraz Multikino otworzyły swoje kina 28 Maja.

Niepamięć

Oblivion
Reżyseria: Joseph Kosinski

Repertuar filmu "Niepamięć" w Krakowie

Brak repertuaru dla filmu "Niepamięć" na dziś.
Wybierz inny dzień z kalendarza powyżej.

Plakat filmu Niepamięć
Tytuł oryginalny: Oblivion
Czas trwania: 124 min.
Produkcja: USA , 2013
Gatunek: akcja / przygodowy / dreszczowiec
Premiera: 19 kwietnia 2013
Dystrybutor filmu: UIP

Reżyseria: Joseph Kosinski
Obsada: Tom Cruise, Morgan Freeman, Olga Kurylenko

„Można tęsknić za miejscem, w którym się nigdy nie było?
Opłakiwać czas, którego się nie znało?”
— komandor Jack Harper

W filmie Niepamięć oryginalnej produkcji reżysera przeboju TRON: Dziedzictwo (TRON: Legacy) i producentów Genezy planety małp (Rise of the Planet of the Apes) w rolę komandora Jacka Harpera wcielił się TOM CRUISE. Na zniszczonej Ziemi przyszłości, konfrontacja z przeszłością sprawi, że jeden człowiek będzie musiał odbyć podróż ku odkupieniu walcząc o ocalenie gatunku ludzkiego.

Jest rok 2077: Jack Harper (Cruise) stacjonuje na ewakuowanej Ziemi serwisując niesprawne drony. Jego misja będąca częścią operacji mającej na celu zabezpieczenie niezbędnych surowców po dekadach wojen z obcymi dobiega końca. Za dwa tygodnie dołączy do grupy ocalałych przebywających w kolonii na księżycu z dala od zniszczonego wojną świata, który kiedyś nazywał domem.

Życie patrolującego niebo z wysokości tysięcy metrów Jacka ulega drastycznej zmianie, kiedy ratuje z rozbitego statku kosmicznego piękną nieznajomą. Pojawienie się kobiety powoduje łańcuch wydarzeń, które zmuszają Jacka do podania w wątpliwość wszystkiego, co do tej pory wiedział. Odkrywając szokującą prawdę, która łączy go z Ziemią z przeszłości, Jack zostaje zmuszony do licznych aktów odwagi. Los ludzkości spoczywa teraz w rękach człowieka, który wierzył, że nasz świat wkrótce zostanie stracony na zawsze.Średnia ocena: 5.0
rating 5.0 rating 5.0 rating 5.0 rating 5.0 rating 5.0 rating 5.0 rating 5.0 rating 5.0 rating 5.0 rating 5.0
Oceniono 650 razy. | Oceń film

Trailer filmu: Niepamięć

Wasze opinie

pepto 13. maja 2013, 6:53

SF , absolutnie nie masz racji, bo po pierwsze angielskie słowo "oblivion" oznacza równie dobrze "zapomnienie", jak i "niepamięć", więc nazywanie kogoś kretynem to gruba przesada. Po drugie polskie słowo "niepamięć", lepiej oddaje tytuł, zarówno pod względem literackim (od np. popaść w niepamięć), jaki i naukowym (termin w psychopatologii). A zupełnie na marginiesie, obawiam się, że film pt. "Zapomnienie" zostałby zbyt szybko..... zapomniany.

norbert 30. kwietnia 2013, 20:39

ładne plenery, wątek miłosny doprowadzający do łez i więcej zwrotów akcji niż zdradzał to trailer- mimo to część wyeksponowanych wątków nie została wystarczająco wyeksplorowana, stąd pewnie wspomniane niżej dłużyzny (scenariusz w takiej formie starczyłby na 20 min)

SF 29. kwietnia 2013, 19:26

@Musze?
Rozumiem, że należysz do ludzi, którzy wierzą że WAR HORSE = CZAS WOJNY a DIRTY DANCING = WIRUJĄCY SEX, gratuluje i polecam słownik nawet ten o którym piszesz internetowy.
OBLIVION=ZAPOMNIENIE brzmi lepiej niż niepamięć ale oczywiście dla takiej osoby ja Ty to zapewne to samo. Przypuszczam że angielskiego uczyłeś się na zmywaku w arabskiej knajpie w Londynie.

Musze? 27. kwietnia 2013, 16:45

@ SF
Można Ciebie nazwać kretynem wnioskując po tym komentarzu. Powiedz mi proszę w takim razie co według Ciebie oznacza słowo "Oblivion" ?
Google tłumacz nie boli.

IS. 26. kwietnia 2013, 19:47

Technologiczny sf, ciekawostka to walka z dronami, rzeczywiscie koncowka podobna do Dnia Niepodleglosci i gora nasi, obcy pokonani, mozna spokojnie zobaczyc, dobre efekty specjalne, ogolnie 7/10.

peter 25. kwietnia 2013, 9:18

fajne widoczki, zwlaszcza scenka z dolinki z podkladem "ramble on".

SF 22. kwietnia 2013, 19:52

Powiedzcie mi proszęcokretyn jest odpowiedzialny za tłumaczenia tytułów z angielskiego na polski???

tomruss 21. kwietnia 2013, 20:15

Ciekawy mix sprawdzonych motywów z Sci-Fi, niestety dłużyzny nie do przejścia...

Pyszczak 20. kwietnia 2013, 6:46

Planeta Małp + Moon + Dzień Niepodległości = Niepamięć.

Dodaj nowy komentarz Niepamięć

Twoja opinia o filmie:

Repertuar kin na telefonie

Teraz w kinach

Premiery

17 września
10 września
3 września
1 września

Zapowiedzi

24 września
» więcej zapowiedzi

Repertuar Kin