kino.krakow.pl
Film

Agenci

2 Guns
Reżyseria: Baltasar Kormakur

Repertuar filmu "Agenci" w Krakowie

Brak repertuaru dla filmu "Agenci" na dziś.
Wybierz inny dzień z kalendarza powyżej.

Plakat filmu Agenci
Tytuł oryginalny: 2 Guns
Czas trwania: 109 min.
Produkcja: USA , 2013
Gatunek: akcja / komedia / kryminał
Premiera: 27 września 2013
Dystrybutor filmu: UIP

Reżyseria: Baltasar Kormakur
Obsada: Denzel Washington, Mark Wahlberg, Paula Patton

Zdobywca Oskara® Denzel Washington (Safe House, Lot) oraz Mark Wahlberg (Kontrabanda, Ted) w najnowszym filmie akcji wcielają się w tytułowych Agentów pracujących dla konkurencyjnych biur wywiadowczych. Zmuszeni do ucieczki, nie zdają sobie sprawy z poważnego problemu: żaden z nich nie ma pojęcia, że jego partner jest działającym pod przykrywką agentem federalnym.

Przez 12 miesięcy, agent DEA Robert „Bobby” Trench (Washington) i oficer wywiadu marynarki wojennej Michael „Stig” Stigman (Wahlberg) byli zmuszeni do pracy ramię w ramię jako członkowie narkotykowego syndykatu. I nie mogli sobie ufać, tak jak nie ufali przestępcom, których mieli aresztować.

Kiedy okazuje się, że próba infiltracji meksykańskiego kartelu narkotykowego i odzyskania milionów dolarów spaliła na panewce, przełożeni Bobby’ego i Stiga niepodziewanie zostawiają ich na lodzie i szybko okazuje się, że agenci mogą liczyć tylko na siebie.

Pierwszy egzemplarz serii komiksów „2 Guns” autorstwa Stevena Granta i grafika Mateusa Santolouco został wydany w 2008 roku. Grant opowiedział w nim intrygującą historię Bobby’ego Trencha i Marcusa Stigmana, dwóch tajnych agentów, którzy odkrywają, że ilość gotówki znajdująca się w bankowym sejfie, który mają obrobić, jest bardzo daleka od tego, czego mogli się spodziewać. Kiedy okazuje się, że zostają oszukani, muszą uciekać przed organizacjami, którym przysięgali służyć.

tekst: Multikino


Średnia ocena: 5.0
rating 5.0 rating 5.0 rating 5.0 rating 5.0 rating 5.0 rating 5.0 rating 5.0 rating 5.0 rating 5.0 rating 5.0
Oceniono 286 razy. | Oceń film

Trailer filmu: Agenci

Wasze opinie

Pyszczak 30. września 2013, 18:26

Mietek trochę przesadza z tym, iż film jest nieprzewidywalny... Bardzo szybko można się połapać o co biega. Humor leje się z ekranu całymi strumieniami (porównywałbym to do filmów z Johnny Deppem). Co ciekawe, film nie jest chamski ani wulgarny. Minusy? Trochę przesadzona wszechmoc CIA i dziwnie łatwo przekraczalna granica USA... Reasumując. Polecam każdem kto lubi sensacje w połączeniu z komedią.

Mietek 29. września 2013, 11:51

Dawno nie widziałem tak fajnego filmu. Dobrze zrobiony, z jajem, świetna gra aktorska. Miejscami akcja zupełnie nieprawdopodobna, ale w sumie dzięki temu film absolutnie nieprzewidywalny, ani przez sekundę nie dało się przewidzieć, jak rozwinie się akcja, a co dopiero jak zakończy się film. Duża dawka humoru. Bardzo polecam.

Dodaj nowy komentarz Agenci

Twoja opinia o filmie: