kino.krakow.pl
Film

Demon


Reżyseria: Marcin Wrona

Repertuar filmu "Demon" w Krakowie

Brak repertuaru dla filmu "Demon" na dziś.
Wybierz inny dzień z kalendarza powyżej.

Plakat filmu Demon
Tytuł oryginalny: Demon
Czas trwania: 94 min.
Produkcja: Polska , 2015
Gatunek: thriller
Premiera: 16 października 2015
Dystrybutor filmu: Kino Świat

Reżyseria: Marcin Wrona
Obsada: Itay Tiran, Agnieszka Żulewska, Andrzej Grabowski

Nowy film zdobywcy Srebrnych Lwów Festiwalu Filmowego w Gdyni – Marcina Wrony, autora głośnego „Chrztu” pokazywanego m.in. na prestiżowych festiwalach w San Sebastian i Toronto. W międzynarodowej koprodukcji, obok Itaya Tirana – gwiazdy nagrodzonego Złotym Lwem MFF w Wenecji i Europejską Nagrodą Filmową „Libanu”, plejada znakomitych polskich aktorów, m.in. Andrzej Grabowski, Adam Woronowicz, Tomasz Schuchardt i Cezary Kosiński, wspieranych przez młode pokolenie – Agnieszkę Żulewską („Bejbi blues”) i Tomasza Ziętka („Kamienie na szaniec”).

Piotr (Itay Tiran), nazywany przez przyjaciół Pytonem, przyjeżdża z Anglii do Polski na ślub z piękną Żanetą (Agnieszka Żulewska). W starym domu otrzymanym w prezencie od przyszłego teścia (Andrzej Grabowski) zamierza urządzić rodzinne gniazdko dla siebie i narzeczonej. Plany komplikują się, gdy w przeddzień wesela mężczyzna znajduje ludzkie szczątki, zakopane nieopodal posesji. Chwilę po makabrycznym odkryciu Piotr traci przytomność, a po odzyskaniu świadomości odkrywa, że jego znalezisko zniknęło, a on sam nie potrafi przypomnieć sobie niczego z ostatnich godzin. Tymczasem rozpoczyna się wesele. Zaproszeni na ceremonię goście, na czele z bratem Żanety – Jasnym (Tomasz Schuchardt) dostrzegają, że z panem młodym zaczyna dziać się coś niepokojącego…


Średnia ocena: 5.0
rating 5.0 rating 5.0 rating 5.0 rating 5.0 rating 5.0 rating 5.0 rating 5.0 rating 5.0 rating 5.0 rating 5.0
Oceniono 27 razy. | Oceń film

Trailer filmu: Demon

Wasze opinie

Yt 17. grudnia 2015, 22:45

Warto, takie kino to radość ze polskie

Agnieszka Z. 11. listopada 2015, 22:00

Fajny film. Rola Grabowskiego wybitna. Thiller ale taki jak czarna komedia. Wesoło było bardziej niż strasznie. Polecam.

Krzysiek 2. listopada 2015, 20:20

Rozczarowanie. Mix thrillera z komedią.Za dużo dialogów rodem z Wesela Smarzowskiego popsuły ten film.Niestety horror i thriller to są gatunki które wybitnie nie wychodzą polskim reżyserom.Szkoda bo pomysł niezły, zmieniony w thrillero-komedie.

benek 29. października 2015, 22:27

Piękny i smutny.Pod koniec człowiekowi przychodzi na myśl co sie mogło stać ale wtedy myśli - nie, historia nie może się powtórzyć - i nagle film się kończy i wszystko wskazuje na to, że jednak. Ciekawe czy noworządzący doszukają sie tu znowy anypolskich wątków.

q 25. października 2015, 18:00

Jeden z najlepszych polksich filmów, jakie widziałam! Nie można nie zobaczyć! Wybitny! Świetnie zagrany-szczególnie rola Pana Młodego!

krak 22. października 2015, 12:35

Zwiastun do niczego, film REWELACJA! Klimatyczny, znakomite zdjęcia, poetyckie krajobrazy i Andrzej Grabowski. Fabuła trzyma w napięciu. Gorąco polecam, bo film jest zadziwiająco dobry.

Stefek smalcownik 18. października 2015, 18:47

Gdyby nie fatalne zakończenie (tak naprawdę film nie posiada zakończenia, po prostu pojawiają się napisy w pewnym momenecie) i sporo niespójności (np. aktor kopiący dołki w ziemi w trakcie ulewy pojawia się za moment w lśniąco białej koszuli) można by uznać za godny polecenia. Nieco zabawany, nieco straszny, ciekawa tematyka ... cegoś jednak zabrakło :(

Karuś 15. października 2015, 7:51

Film był kręcony pod Krakowem w maleńkiej miejscowości w okolicach Uścia Solnego, jest tam pięknie zachowany i opuszczony dworek, byłam w nim wielokrotnie, statyści też okoliczni. Film trzeba zobaczyć chociażby z tych powodów :)

Dodaj nowy komentarz Demon

Twoja opinia o filmie: