|

Wasze hity

  1. Bohemian Rhapsody
  2. Le Mans '66
  3. Jezioro dzikich gęsi
  4. Green Book
  5. Najświętsze serce
  6. Sala samobójców. Hejte...
  7. Kafarnaum
  8. Parasite
  9. Interstellar
  10. Mamma Mia: Here We Go ...
KEI

Paranoid Park


Reżyseria: Gus Van Sant

Repertuar filmu "Paranoid Park" w Krakowie

Brak repertuaru dla filmu "Paranoid Park" na dziś.
Wybierz inny dzień z kalendarza powyżej.

Plakat filmu Paranoid Park

Czas trwania: 85 min.
Produkcja: USA / Francja , 2007
Premiera: 13 czerwca 2008
Dystrybutor filmu: Kino Świat

Reżyseria: Gus Van Sant
Obsada: Gabe Nevins, Daniel Liu, Taylor Momsen, Jake Miller, Lauren McKinney

Alex ma kilkanaście lat i jest wielkim fanem deskorolek. Jego rodzice się rozwodzą, dziewczyna myśli tylko o seksie, on zaś boryka się z typowymi problemami nastolatków. Wydaje mu się, że życie nie może być bardziej skomplikowane. Jednak pewnego dnia zostaje przypadkowo wplątany w morderstwo…Średnia ocena: 5.0
rating 5.0 rating 5.0 rating 5.0 rating 5.0 rating 5.0 rating 5.0 rating 5.0 rating 5.0 rating 5.0 rating 5.0
Oceniono 1690 razy. | Oceń film

Trailer filmu: Paranoid Park

Wasze opinie

krzyssuper 19. września 2008, 18:05

Paranoid film...

ten ktory sie zna... 5. sierpnia 2008, 23:06

10/10

. 5. lipca 2008, 18:29

yy dziwny.
ale podobał mi się.

nie czuję nóg 5. lipca 2008, 14:48

nie czuję nóg - nisko zagwiazdkować jest łatwo, napisać nieciekawy, nic się nie dzieje też, ale konstruktywnie to wyjaśnić już trudniej. Van Sant nakręcił wymagający obraz. Wymagający, ale zarazem potrafiący wiele zaoferować. To wszystko jednak wymaga uwagi ze strony widza.

mijagi 2. lipca 2008, 23:50

Kolego, problem polega na tym, że nikogo nie interesuje czy Tobie się film podobał czy nie podobał, tylko CO się w filmie może lub nie musi podobać. jak film jest nietuzinkowy, trudno jest opisać TO jednym zdaniem. Wyobraź sobie prostą sytuację pod filmem są dwa komentarze: A:świetny; B:nudny film o niczym. Na jakiej podstawie decydujesz? Bo bardziej lubisz literkę B? jak ktoś pisze uzasadnienie do swojego lubię/nie lubię to możesz się zorientować, czy też na takie akurat aspekty filmu zwracasz uwagę a stąd, czy dana ocena ma dla ciebie jakiekolwiek znaczenie.
co do diagnozy... cóż jesteś świetnym psychologiem, strzał w dziesiątkę, w związku z moim "niskim ego" próbuję się podbudować pisząc zagmatwane recenzje z nadzieją, że ktoś weźmie mnie za wybitnego krytyka filmowego. człowieku, jak ty to robisz?! masz też ręce, które leczą?

Paj Hi Wo 29. czerwca 2008, 15:10

Chłopaki idźcie sobie filozofować na jakieś forum. Zapewne macie problemy z własnym niskim ego i próbujecie podbudować się pisząc zagmatwane recenzje do nietuzinkowych filmów w nadziei, że ktoś was weźmie za wybitnych krytyków filmowych. Wystarczy napisać: Film ciekawy/nieciekawy, szybka akcja/wolna akcja, wciągający/nudny, nowy trend/nic specjalnego itp. Tyle wystarczy dla widza który chce obejrzeć film a nie chce stracić kasy i czasu na chłam. Sorki ale nie mogłem sie powstrzymać jak czytam takie mało pomocne komentarze. Mi osobiście film nie przypadł do gustu, dziwna/sztuczna gra aktorska tego chłopca, stare manewry z wplątaniem w morderstwa. Nie polecam.

nie czuję nóg 19. czerwca 2008, 11:07

mijagi - napisałeś sój komentarz w sposób skomplikowany, choć czytelny. Podobnie, jak film. Rola Navinsa nie 'kuje' w oczy, a scenariusz nie jest w ogóle chaotyczny. Zastosowanie braku chronologii ma duże znaczenie w tym filmie i podkreśla pamiętnikowość (w końcu Alex pisze pamiętnik, a Van Sant go obrazuje). Stopniowe wsiąkanie widza w historię (jak i bohatera) jest uzyskiwane poprzez to, co być może stanowi barierę w odbieraniu tego filmu przez większość widowni. Nie jest to film łatwy.

mijagi 15. czerwca 2008, 11:30

reżyser mierzy wysoko. na szkielecie sensacji chce zbudować pogłębiony obraz psychologiczny. niestety osiąga tylko połowiczny sukces. dlaczego? Van Sant wyszedł z idealistycznego założenia, że jak głównym bohaterem jest młody chłopak, to nie trzeba szukać kogoś, kto zagra młodego chłopaka, a kogoś, kto jest młodym chłopakiem. że skoro filmowy bohater nie do końca rozumie sytuację w jakiej się znalazł, to trzeba spróbować "zagrać" chłopakiem, który nie w pełni zrozumie scenariusz. w konsekwencji decyduje się na współpracę z nastolatkiem nie-aktorem. dla powodzenia całości okazuje się to decyzja zła. Gabe Nevins w swojej wymagającej roli nie przekonuje. film warto jednak zobaczyć, jako szacunku godną próbę targnięcia się na wielkie kino. tylko?

Dodaj nowy komentarz Paranoid Park

Twoja opinia o filmie:

Repertuar kin na telefonie

Teraz w kinach

Premiery

31 lipca
24 lipca
17 lipca

Zapowiedzi

7 sierpnia
14 sierpnia
» więcej zapowiedzi

Repertuar Kin