|

Wasze hity

  1. Bohemian Rhapsody
  2. Le Mans '66
  3. Jezioro dzikich gęsi
  4. Green Book
  5. Najświętsze serce
  6. Sala samobójców. Hejte...
  7. Kafarnaum
  8. Parasite
  9. Interstellar
  10. Mamma Mia: Here We Go ...
KEI

Photon


Reżyseria: Norman Leto

Repertuar filmu "Photon" w Krakowie

Brak repertuaru dla filmu "Photon" na dziś.
Wybierz inny dzień z kalendarza powyżej.

Plakat filmu Photon
Tytuł oryginalny: Photon
Czas trwania: 107 min.
Produkcja: Polska , 2017
Gatunek: dramat / dreszczowiec
Premiera: 6 października 2017
Dystrybutor filmu: Alter Ego Pictures

Reżyseria: Norman Leto
Obsada: Andrzej Chyra, Danuta Banach, Stanisław Banach

Film PHOTON jest swoistym podsumowaniem ludzkiej wiedzy na temat życia i ewolucji. Wizualizuje to, co wiemy dziś na temat procesu tworzenia się materii. Nie jest to jednak film stricte przyrodniczy ani naukowy, w formule znanej widzom choćby z Animal Planet, ale oryginalna, ciekawa w odbiorze forma fabularyzowanego, dynamicznego przedstawienia teorii naukowych dotyczących funkcjonowania wszechświata.
Pierwsza część filmu traktuje o powstawaniu materii, gwiazd i planet. Niezwykle realistyczna wizualnie historia przedstawiona jest tutaj przez narratora: postać będącą aktorską interpretacją postaci noblisty Richarda Feynmana oraz wybitnego polskiego psychiatry, Antoniego Kępińskiego. Na ekranie widzimy w tej roli Andrzeja Chyrę.
W drugiej części narrator wyjaśnia, co dzisiaj wiemy (i czego nie wiemy) na temat powstawania życia. W jaki sposób uformowały się złożone systemy cząsteczkowe? Dzięki kilku przykładom zaczerpniętym z codzienności przeciętnej rodziny, poznajemy biologiczne podłoże emocji, źródła przemocy i alkoholizmu, naturę tzw. wolnej woli. W filmie zobaczymy przekrój mózgu w chwili podejmowania prostej, rutynowej decyzji. W świetle najnowszych badań naukowych pojawia się interesujące pytanie: czy tak naprawdę sami decydujemy o czymkolwiek? Takie sprawy, dotyczące bezpośrednio wszystkich ludzi, ukazane zostają na przykładzie jednego dnia z życia Wojciecha i jego żony, Emilii.
W ostatnim akcie filmu przyszłość ukazana jest w formie programu telewizyjnego, oglądanego przez wspomniane małżeństwo. Przewidywania oparte są na obecnych trendach futurologii. Internet stopniowo ewoluuje w stronę specyficznej formy sztucznej inteligencji, być może nawet świadomości. Podczas gdy Emilia i Wojciech zasypiają przed ekranem, film sięga dalej, odważnie prognozując dalsze łączenie człowieka z technologią. Narracja jest tutaj niezwykle realistycznymi „ujęciami” przyszłych baz danych, miast przyszłości. Widzimy nie tylko znane z filmów sci-fi metropolie, ale również mniejsze obszary miejskie. Jak może wyglądać Płock albo Lublin za 500 lat? W dalszych prognozach film ukazuje zaskakujące rozwiązania architektoniczne oraz samo replikujące się maszyny.
Jaki będzie koniec wszechświata?Średnia ocena: 5.0
rating 5.0 rating 5.0 rating 5.0 rating 5.0 rating 5.0 rating 5.0 rating 5.0 rating 5.0 rating 5.0 rating 5.0
Oceniono 13 razy. | Oceń film
Ocena IMDb©: Photon on IMDb

Trailer filmu: Photon

Wasze opinie

Maciej Klich 27. grudnia 2017, 16:34

Film religijny. Wybitny. Synteza nauki i sztuki. Widziałem 2 razy, ale pierwszy raz w kinie Muranow w Warszawie i był powalający. Drugi raz w Krakowie w sali kameralnej kina Kijów: niestety żenująco niski poziom projekcji. Fatalny dźwięk, nieostry obraz... to trzeba oglądać na dobrym sprzęcie!!! Najlepszy film 2017 roku!!!

Joanna 3. listopada 2017, 9:09

Lubię kina studyjne- tam bowiem można zobaczyc cos naprawde wartościowego- coś co nie ściaga tłumów, a daje pole do refleksji... Tym razem moje ulubione kino Mikro rozczarowało mnie do bólu! Wiedziona pozytywnymi opiniami kupiłam bilet i moja strata. Ludzie co z Wami??? Zaznaczę, ze jestem fizykiem (UJ)z wykształcenia. Ta produkcja- to okraszona efekciarskimi, dość obrzydliwymi aby "podjarać" niewyżytych-mam tu na mysli niestety również- albo przede wszystkim autora, efekciarskimi, pozbawionymi logicznego kontekstu wtrętami(!) Mikrobiologa obraża, fizyka rozsmiesza, dyletantowi daje poczucie żałosnego podniecenia intelektualnego!

Joszko 21. października 2017, 8:45

Świetne za zdjęcia, niestety narracja psuje film i nie pasuje do ciekawej treści. Autor traktuje widza z góry i wprowadza w narracji irytujące infantylne elementy. Ten sam film z narracją w stylu dokumentów Herzoga to byłoby 10/10.

IS 17. października 2017, 22:16

Film z trudnymi pytaniami filozoficznymi, dlaczego jest raczej cos niz nic, odradzam ludziom nieprzygotowanym, niebedacym w temacie. Natomiast dla studentow fizyki, biologii, chemii i ich kadry naukowej lektura obowiazkowa.

Dodaj nowy komentarz Photon

Twoja opinia o filmie:

Repertuar kin na telefonie

Teraz w kinach

Premiery

31 lipca
24 lipca
17 lipca

Zapowiedzi

7 sierpnia
12 sierpnia
14 sierpnia
» więcej zapowiedzi

Repertuar Kin