kino.krakow.pl
Film

Polityka


Reżyseria: Patryk Vega

Repertuar filmu "Polityka" w Krakowie

Brak repertuaru dla filmu "Polityka" na dziś.
Wybierz inny dzień z kalendarza powyżej.

Plakat filmu Polityka
Tytuł oryginalny: Polityka
Produkcja: Polska , 2019
Premiera: 4 września 2019
Dystrybutor filmu: Kino Świat

Reżyseria: Patryk Vega
Obsada: Andrzej Grabowski, Iwona Bielska, Marcin Bosak, Zbigniew Zamachowski

Są filmy, które wstrząsają widzami, stając się wydarzeniami daleko wykraczającymi poza świat kina i bezpowrotnie zmieniającymi rzeczywistość… „Polityka” Patryka Vegi z pewnością jest jednym z nich. Utrzymywane na etapie produkcji w całkowitej tajemnicy, najnowsze dzieło króla box office to film, który z właściwą reżyserowi ostrością portretuje środowisko wzbudzające w kraju powszechne i skrajne emocje. Które dzieli Polaków jak żadne inne. I które nigdy dotąd nie zostało równie przenikliwie pokazane na dużym ekranie.

W „Pitbullu” Patryk Vega zajął się policją, w „Botoksie” wziął pod lupę służbę zdrowia, a teraz przyszedł czas na polską scenę polityczną. Co robią i jak zachowują się najważniejsi ludzie w kraju, kiedy gasną światła kamer i spadają maski? Jak władza i dostęp do publicznych pieniędzy wpływa na osoby piastujące najwyższe urzędy i pełniące obowiązki wobec Narodu? Bezkompromisowa „Polityka” odpowiada na te pytania. To film o przedstawicielach wszystkich frakcji i ugrupowań politycznych w Polsce, o rządzących i opozycji, o świeckich liderach i politykach w sutannach.

Główne role w filmie gra prawdziwa plejada gwiazd, w tym: Andrzej Grabowski, Zbigniew Zamachowski, Maciej Stuhr, Daniel Olbrychski, Tomasz Oświeciński, Iwona Bielska, Janusz Chabior, Antoni Królikowski, Marcin Bosak, Ewa Kasprzyk, Karolina Szymczak, Anna Karczmarczyk, Tomasz Sapryk i wielu innych.

„Każdy polityk funkcjonujący w systemie po kilku latach staje się socjopatą. Obserwowałem ludzi, którzy zostali totalnie zdeprawowani przez władzę. Macie się czego bać!” – ostrzega Patryk Vega.


Średnia ocena: 3.0
rating 3.0 rating 3.0 rating 3.0 rating 3.0 rating 3.0 rating 3.0 rating 3.0 rating 3.0 rating 3.0 rating 3.0
Oceniono 114 razy. | Oceń film
Ocena IMDb©: Polityka on IMDb

Trailer filmu: Polityka

Wasze opinie

Madry Polak 22. października 2019, 16:56

Wybitny, madry film do przemyslenia . To nie jest film na wieczor pod ogorek. Trzeba sie przygotowac i zrozumiec, tak jak kazanie ksiedza na mszy. Wychodzi z kosciola i myslisz , co chcial ksiadz nam przekazac. I tak jest z tym filmem . Patrz afera Banasia.

ED 6. października 2019, 18:41

FILM przedstawiający stan politycznych poglądów Polaków w środowisku inteligencji, ludzi minimum średnio wykształconych. A tych jest niestety w Polsce mniej. Rządzący "postawili" na masy czyli na mało wykształconych. Trzeba rozumieć i rozróżniać sens dokonywanych zmian (zawłaszczanie instytucji państwowych, sądownictwa) w imię poprawiania ich pracy "dla dobra Polaków". Kłamstwa przedstawicieli władzy są "na porządku dziennym" ale to Polaków nie interesuje.

Arab 1306 30. września 2019, 9:37

Panie Vega aby być reżyserem to jeszcze trzeba umieć robić filmy do jakiego gatunku można zaliczyć film Polityka .Płacz i chrapanie w sali kinowej dzień powszedni.Odnosze wrażenie ze ten bardzo drogi zegarek spowodował ,ze zabrakło kasy na sfinansowanie filmu . Taki daremny film ze szkoda pieniędzy na bilet lepiej kasę przepić dnoooooo

Marek 27. września 2019, 20:55

Kiepski jak kiepski Grabowski

ola 17. września 2019, 13:55

Film generalnie przereklamowany, za długi, fabuła wątła. Nie ma tam nic szokującego czego nie widzieliśmy w tv w różnych serwisach informacyjnych.Szkoda czasu. Na dużo lepszym poziomie było "Ucho prezesa"

Marek 16. września 2019, 12:01

Przykro ogląda się ten film. Nie ma zadnego dobrego przykładu...
Chyba chodzi o to by obrzydzić glosowanie , w ogóle

et 12. września 2019, 10:58

w tym gra sztur? nie, dziękuję...

Jurek 11. września 2019, 18:14

Aktorzy kiepscy z Kiepskich, nie ma na co isc

Klient Kina 10. września 2019, 7:03

Powiem szczerze, gdyż chodzę do kina regularnie co tydzień od około 5 lat i to pierwszy film na którym zwyczajnie przysnąłem. Nudna fabuła, wolna akcja, wszystko pokazane w klimacie bardzo przekłamanym pod wizje jednego reżysera. Nie polecam strata czasu !

Piotr 9. września 2019, 19:11

Jeśli ktoś się spodziewał dzieła filmowego, to z pewnością się rozczaruje. Ten film nie podlega ocenien krytyków. To szczery, surowy i brutalny do bólu obraz polityków. Vega powiedział , że przeraża go to kto nami rządzi. I pokazał. Posłankę Pawłowicz, Misiewiczów, Maciarewicza. Jedni się zniechęcą do polityki, a drudzy, co mam nadzieję było zamiarem Vegi, zaczną mądrze wybierać. Ja niestety jestem pesymistą. Będzie tylko gorzej. Bo to co widzimy na ekranie to obraz nas samych. To my tam jesteśmy. Bo my ich wybraliśmy

son 9. września 2019, 7:47

ale gówno

Obywatel UE 9. września 2019, 6:36

Cytuje "To film o przedstawicielach wszystkich frakcji i ugrupowań politycznych w Polsce, o rządzących i opozycji, o świeckich liderach i politykach w sutannach." a tak naprawdę to 2 godziny nudy bez ładu i składu na kanwie antypis i 15 minut pozostałe opcje. Cały film opiera się na absurdalnym przerysowaniu medialnych sensacji (wyłącznie antypis) i rozbudowaniu historyjek z "ucho prezesa", kilka śmiesznych scena (kilka - podczas 2.15h emisji!), słabe, ciągnące się przez wiele minut dialogi, nic nie wnoszące do całości.

Steve 8. września 2019, 22:43

Fatalny i głupi film. Finałowa scena z Olbrychskim na koniec żenująca.

:( 7. września 2019, 9:34

Nic ciekawego najlepsze fragmenty w trailer .

AK 6. września 2019, 6:39

Jest zdecydowanie lepszy niż sądziłem, że będzie choć smutny. Warto iść do kina i na wybory!

Patryk 5. września 2019, 6:30

szału nie ma, wymyślone wszystko

Andrzej 31. sierpnia 2019, 15:42

Obsada Kiepskich - to nie może być dobre ...

Dodaj nowy komentarz Polityka

Twoja opinia o filmie: