|

Wasze hity

  1. Polański, Horowitz. Ho...
  2. Sound of Metal
  3. Na rauszu
  4. Nomadland
  5. Ojciec
KEI

Kina są znów otwarte !

Po przerwie związanej z pandemią kina były zamknięte od 20 marca do 21 maja 2021. Od 21 maja niemal wszystkie kina studyjne oraz sieć Helios są znów otwarte. Sieci Cinema City oraz Multikino otworzyły swoje kina 28 Maja.

Legiony


Reżyseria: Dariusz Gajewski

Repertuar filmu "Legiony" w Krakowie

Brak repertuaru dla filmu "Legiony" na dziś.
Wybierz inny dzień z kalendarza powyżej.

Plakat filmu Legiony
Tytuł oryginalny: Legiony
Czas trwania: 136 min.
Produkcja: Polska , 2019
Premiera: 20 września 2019
Dystrybutor filmu: Kino Świat

Reżyseria: Dariusz Gajewski
Obsada: Sebastian Fabijanski, Bartosz Gelner, Jan Frycz

W czasach zapomnienia pamiętali. W czasach nienawiści kochali. W czasach niewoli walczyli. Młodzi ludzie z pokolenia lat 1914-1916, które dało Polsce Niepodległość. To właśnie o nich opowiadają „Legiony" – imponujący rozmachem film o wchodzących w dorosłość chłopakach i dziewczynach, którzy w imię zasad, wyznawanych wartości i ideałów nie wahali rzucić się w wir walki przeciwko europejskim tyranom. Ale też o tych, którzy owych idei nie rozumieli, a przekonań nie podzielali. „Legiony” to najdroższa krajowa superprodukcja od czasów „Miasta 44” – zapierająca dech w piersiach opowieść o miłości, młodości, walce i zwycięstwie, zrealizowana przy użyciu najnowocześniejszych technik filmowych, ze scenami batalistycznymi, jakich w polskiej kinematografii jeszcze nigdy nie było. Jednym słowem pełne wzruszeń i prawdziwych emocji kino przygodowe w najlepszym wydaniu. Film jako jeden z 19 tytułów był prezentowany w Konkursie Głównym 44. Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni.

„Legiony” to uniwersalna opowieść o przyjaźni, marzeniach, gorącym uczuciu i dorastaniu w trudnych czasach. Wielka historia w filmie jest tłem dla rozgrywającej się na pierwszym planie love story, w którą uwikłani są: Józek (Sebastian Fabijański) – dezerter z carskiego wojska, agentka wywiadu I Brygady – Ola (Wiktoria Wolańska) z Ligi Kobiet Pogotowia Wojennego oraz Tadek (Bartosz Gelner), narzeczony Oli, ułan i członek Drużyn Strzeleckich. Ich spotkanie rozpocznie burzliwy romans, który wystawi relacje bohaterów na wielką próbę. Obok postaci fikcyjnych, których historie wzorowano na życiorysach prawdziwych legionistów, w filmie pojawia się szereg osobistości znanych z kart historii. Wśród nich: brygadier Józef Piłsudski (Jan Frycz), porucznik Stanisław Kaszubski ps. „Król” (Mirosław Baka), rotmistrz Zbigniew Dunin-Wąsowicz (Borys Szyc), porucznik Jerzy Topór-Kisielnicki (Antoni Pawlicki) i wielu innych.

Producentami filmu są Maciej Pawlicki i Adam Borowski. Autorami scenariusza Tomasz Łysiak, Dariusz Gajewski, Michał Godzic i Maciej Pawlicki. Reżyseruje Dariusz Gajewski – zdobywca Złotych Lwów na FPFF w Gdyni za film „Warszawa”, zwycięzca scenariuszowego konkursu na film o Powstaniu Warszawskim. Głównym autorem zdjęć jest Jarosław Szoda („Misja Afganistan”, „Handlarz cudów”, Strażacy”), a sekwencji szarży pod Rokitną – Arkadiusz Tomiak („Człowiek z magicznym pudełkiem”, „Zaćma”, „Karbala”, „Obława”). Realia epoki z pietyzmem odtwarzają: Magdalena Luterek-Rutkiewicz (kostiumy; „Wołyń”, „Karbala”, „Obława), Anna Dąbrowska (charakteryzacja; „Córki Dancingu”, „Wołyń”, „Mój Nikifor”), Paweł Jarzębski (scenografia; „Kamerdyner”, „Wataha”, „Czas honoru”). Polskim dystrybutorem filmu jest Kino Świat. Zdjęcia do filmu (łącznie niemal 60 dni) rozpoczęły się w sierpniu 2017 roku i zostały ukończone w kwietniu 2019. Budżet filmu wyniósł 27 milionów złotych. Zdjęcia były realizowane m.in. w Bieszczadach, Cieszynie, Tokarni, Stradowie, okolicach Krakowa, Mrągowa, Węgrowa oraz Otwocka. Podczas realizacji filmu nie zostało skrzywdzone żadne zwierzę.Średnia ocena: 6.0
rating 6.0 rating 6.0 rating 6.0 rating 6.0 rating 6.0 rating 6.0 rating 6.0 rating 6.0 rating 6.0 rating 6.0
Oceniono 55 razy. | Oceń film
Ocena IMDb©: Legiony on IMDb

Trailer filmu: Legiony

Wasze opinie

Hec 25. grudnia 2019, 9:43

Super film! Warto obejżeć nawet 100 razy!
Do boju Polacy!

Next 17. listopada 2019, 21:21

Dlaczego jest wyświetlany w takich fatalnych godzinach? Z opinii znajomych wiem, że jest dobry i sama chętnie bym go obejrzała, ale nie mam kiedy, bo albo rano albo w południe i z pominięciem weekendów.

Małgorzata 15 listopada 2019 15. listopada 2019, 16:05

Właściwie pierwszy film na ten temat a ujęty tak grafomańsko, jakieś popłuczyny po świetnym "Szwadronie" ale tam była inna sytuacja a tu wojna, trzech zaborców, zmieniające się odsłony, dylematy polityczne i moralne. Mogło być pasjonująco a tu nie wiadomo dlaczego te chłopaki lecą na tych koniach. I legiony bez ich wspaniałych piosenek legionowych ? Młodzież wychodziła, nie dziwię się.

Kinia 12. listopada 2019, 19:49

Dobry film historyczny, zdjęcia i muzyka super. Wielki rozmach w scenach batalistycznych.

49+ 11. listopada 2019, 16:26

Kino z rozmachem .Polecam

Gloria 7. listopada 2019, 10:34

Młodość, miłość i pasja - dokonali tego, co było NIEMOŻLIWE...
Nie istniała przez 123 lata...
Nie było jej na mapach...
Przetrwała w sercach...
POLSKA
Dało się!:)

Anka 3. listopada 2019, 20:29

Bardzo się mi podobał, poruszający i wartościowy

Basia 16. października 2019, 14:53

Dobre kino historyczne. Warto

Loki 7. października 2019, 15:06

'Piłsudski' to przy tym arcydzieło. Po prostu trudno wytrzymać do końca. Straszny gniot.

HBN 1. października 2019, 22:13

Bardzo udany film. Piekne sceny batalistyczne /wielki rozmach/ Gratulacje dla tworcow

andrzej 1. października 2019, 19:29

Według mnie - film zdecydowanie lepszy od amerykańskiego "Przeminęło z wiatrem", choć wątki podobne.

Vex 29. września 2019, 15:23

Rewelacyjne zdjecia i muzyka.

Vex 29. września 2019, 15:23

Rewelacyjne zdjecia i muzyka.

Jovanna 26. września 2019, 12:32

Film tragiczny. Marne dialogi i fatalna gra aktorska. Zresztą tu nie ma co grać.Doskonały Baka. Kilka fajnych scen batalistycznych, ale wieje nudą.

art 20. września 2019, 21:52

tragedia ... przykro mi że taki TEMAT został tak beznadziejnie potraktowany ... wstyd!

Dodaj nowy komentarz Legiony

Twoja opinia o filmie:

Repertuar kin na telefonie

Teraz w kinach

Premiery

17 września
10 września
3 września

Zapowiedzi

24 września
» więcej zapowiedzi

Repertuar Kin