|

Wasze hity

  1. Top Gun: Maverick
  2. Minionki: Wejście Gru
  3. Fucking Bornholm
  4. Parasite
  5. Elvis
  6. Portret kobiety w ogni...
  7. Lobster
  8. Dobrze się kłamie w mi...
  9. La La Land
  10. Spragnieni miłości

Profil: Shigeru

Komentarze do filmów:

Zatoichi 9. grudnia 2004, 22:13 Shig

Polecam
Miałem okazję obejrzeć ten film już jakieś pół roku temu dzięki znajomemu Japończykowi, który sprowadził sobie DVD z Japonii... i cóż mogę napisać... Film naprawdę dobry. Jakże odmienny od serialowej wersji "Zatouichi". Śmiało mogę powiedzieć, że dzięki specyficznemu podejściu Kitano Takeshi'ego film ten w porównaniu do serialowego pierwowzoru zyskał naprawdę wiele. Przede wszystkim głębię, ukazanie trosk zwykłych ludzi i życia codziennego w tak charakterystyczny dla Kitano sposób, że nawet gdyby w tym filmie nie występował i nie byłby on firmowany jego nazwiskiem, to osoba która miała wcześniej styczność z jego filmami rozpoznałaby bez większych problemów, iż jest to jego dzieło. Fakt, że w filmie jest sporo krwi, ale nie wygląda to tak nachalnie jak np. w "Kill Bill" (choć akurat nic do tego filmu nie mam). Po prostu krew jest, walki są, ale nie o to w tym filmie chodzi i tak naprawdę schodzi to na dalszy plan, a widz nawet na to nie zwraca uwagi. Film zyskał również dzięki specyficznemu humorowi, czasami niezrozumiałemu dla polskiego widza, aczkolwiek zdarzają się również gagi, które zapewne rozbawią wszystkich (choćby scena końcowa). Dużą rolę odgrywa również w filmie muzyka. Jest ona obecna gdzieś w tle przez cały film, aby pod sam koniec wręcz film sobie podporządkować i zmienić go w musical. Ze swojej strony mogę ten film polecić z czystym sumieniem, choć zapewne znajdą się osoby, którym ten film wyda się zbyt nudny i za mało zrozumiały.

Godsend 2. października 2004, 14:41 Sik

Kicha
Nawet kumpela się nie wystraszyła na tyle, żeby się przytulić

Dark Water 18. listopada 2003, 14:20 Shig

Japońskie horrory zdobywają światowy rynek filmowy.
Amerykanie już mają robić remake.

Matrix Rewolucje 17. listopada 2003, 11:15 Shig

N3cron przystopuj
Fajnie, że Ci się podobał Matrix i jesteś jakimś megawielkim fanem, ale wypowiedziałeś się już i wystarczy. To nie jest forum dyskusyjne, tylko lista komentarzy odnośnie filmu. Wpisując się kilka razy niepotrzebnie zaśmiecasz stronę i utrudniasz ludziom rozeznanie się w opiniach o filmie. BTW: Matrix mnie ni ziębi ni grzeje. Widywałem filmy lepsze i gorsze.

Kill Bill: Vol. 1 13. listopada 2003, 21:10 Shig

Jak ktoś napisał: FILM W CI.PE...
Dla mnie rewelacja. Teraz czekam na DVD i wersję reżyserską. Szkoda, że nie urodziłem się w Japonii. Tam dostali wersję reżyserską w kinach. Moja ocena 9/10.

Matrix 13. listopada 2003, 21:00 Shig

Najlepsza część trylogii
Jeżeli podobała Ci się jedynka to pozostałych części nie oglądaj. Możesz się mocno rozczarować.

Matrix Rewolucje 13. listopada 2003, 17:16 Shig

Taki sobie.
Film średniacki choć od dwójki zdecydowanie lepszy. Moim zdaniem zakończenie byłoby o wiele lepsze, gdyby po wygranej Neo maszyny go zabiły i zniszczyły Zion. Dałem 4 ze względu na fajne efekty specjalne chociaz mam wrażenie, że wszystkie gdzieś już widziałem.

Repertuar kin na telefonie

Teraz w kinach

Premiery

12 sierpnia
5 sierpnia
29 lipca

Zapowiedzi

19 sierpnia
24 sierpnia
26 sierpnia
» więcej zapowiedzi

Repertuar Kin