|

Wasze hity

  1. Wszyscy wiedzą
  2. John Wick 3
  3. Avengers: Koniec gry
  4. Zimna wojna
  5. Podły, okrutny, zły
  6. Słodki koniec dnia
  7. Pod taflą oceanu
  8. Afrykańska Przygoda
  9. Filmowy Klub Seniora
  10. Dzień czekolady
KEI

80 milionów


Reżyseria: Waldemar Krzystek

Repertuar filmu "80 milionów" w Krakowie

Brak repertuaru dla filmu "80 milionów" na dziś.
Wybierz inny dzień z kalendarza powyżej.

Plakat filmu 80 milionów

Produkcja: Polska , 2011
Premiera: 25 listopada 2011
Dystrybutor filmu: Kino Świat

Reżyseria: Waldemar Krzystek
Obsada: Krzysztof Czeczot, Wojciech Solarz, Maciej Makowski

Waldemar Krzystek, zdobywca Złotych Lwów FPFF za „Małą Moskwę”, przedstawia pełną suspensu i zaskakujących zwrotów akcji historię opartą na prawdziwych wydarzeniach, której nie powstydziliby się scenarzyści hollywoodzkich hitów spod znaku Ocean's Eleven.
Dolny Śląsk, jesień 1981 roku. Po serii prowokacji SB, konfrontacja opozycji z komunistami wydaje się nieunikniona. Tuż przed ogłoszeniem stanu wojennego, młodzi działacze Solidarności postanawiają zagrać va banque i organizują brawurową akcję wyprowadzenia z wrocławskiego banku 80 milionów związkowych pieniędzy, zanim konto zostanie zablokowane. Funkcjonariusze Służby Bezpieczeństwa podążają za nimi krok w krok. Rozpoczyna się pasjonująca rozgrywka, w którą zostają zaangażowani duchowni i… cinkciarze. Każda ze stron ma asy w rękawie.

„Chciałbym, aby powstał film z wartką, wciągającą akcją w gatunku komedii kryminalnej. Śmieszny, kiedy trzeba, i trzymający w napięciu, kiedy jest to niezbędne” Waldemar Krzystek, reżyserŚrednia ocena: 5.0
rating 5.0 rating 5.0 rating 5.0 rating 5.0 rating 5.0 rating 5.0 rating 5.0 rating 5.0 rating 5.0 rating 5.0
Oceniono 924 razy. | Oceń film

Trailer filmu: 80 milionów

Wasze opinie

Czwartek 7. stycznia 2012, 10:08

Trzeba zobaczyć! Bardzo dobrze się to ogląda. Bardzo pozytywny i optymistyczny.
Dobrze pamiętam te czasy i dla mnie ten film był powrotem do pięknego wspomnienia, marzenia sprzed lat. Dobrze oddaje tamten klimat, tamte realia.

Łukasz 2. stycznia 2012, 20:25

Jak dla mnie sztuczny na maksa. Mnie w ogóle film nie przypomina tamtych czasów.

jay 19. grudnia 2011, 23:14

przecietny

inkol 18. grudnia 2011, 11:17

Bardzo dobry. Polecam. Każdy go powinien obejrzeć.

gosia 17. grudnia 2011, 12:02

Mysle, ze to film o nadziei mimo wszystko. Polecam.

mati 3. grudnia 2011, 19:50

bardzo fajny film, troche smieszny, troche smutny, troche wzruszajacy - wszystkiego po trochu. Kawal dobrego polskiego kina

m. 2. grudnia 2011, 20:47

film na plus w końcu napisało go życie. Ale Piotr Głowacki - Sobczak naprawdę jestem pod wrażeniem jego gry aktorskiej, dawno nie widziałam tak dobrze odegranej roli!!!

luki 30. listopada 2011, 21:35

Poza drobnymi wpadkami - porządne i rzetelne kino. Jak na polskie kino: bardzo dobrze prowadzona akcja, w tempo, ze świetnie dobraną muzyką "z epoki". Emocje są, odrobina humoru także. Ciekawie pokazane niektóre niuanse postaw w PRL. Nieco drażniły tylko wypucowane auta (a pamiętamy jak było, zwłaszcza zimą, na dziurawych drogach, gdy prawie nie było myjni) i esbek, mówiący do przesłuchiwanego per "pan" - zamiast bezosobowego "wicie/rozumicie". Mimo to szczerze polecam. A końcowa scena z muzyką - chwyta za gardło :)

maja82 27. listopada 2011, 20:59

bardzo przyzwoity polski film z wartką akcją, trzymający do końca w napięciu! akcja nie jest tak lekka, jak sugeruje trailer - jest i suspens i absurdy PRLu i parę śmiesznych dialogów - ale to śmiech raczej groteskowy (trochę jak w "Rewersie"), więcej tu thrillera i dramatu niż komedii. super pokazana "ciemna strona mocy" czyli SB tropiące głównych bohaterów (śmieszny i psychopatyczny kpt Sobczak - świetna rola!), świetne zdjęcia i charakterystyka - rodem z PRLu!, trochę zbyt papierowe jak dla mnie postacie trzech głównych bohaterów-solidarnościowców wybierających z konta tytułowe 80 milionów. jak na polską produkcję i cieżki temat słowa uznania za brak cierpiętnictwa, moralizatorstwa oraz nadmiaru brutalności (choć strach przed tym co im zrobią, jak ich wyłapią trzymał mnie w napięciu nie do końca bez przyczyny). generalnie warto iść - dla pomysłu i dla akcji, ludzie w kinie też fajnie reagowali.

Dodaj nowy komentarz 80 milionów

Twoja opinia o filmie:

Repertuar kin na telefonie

Teraz w kinach

Premiery

14 czerwca
7 czerwca
31 maja

Zapowiedzi

21 czerwca
28 czerwca
5 lipca
» więcej zapowiedzi

Repertuar Kin