kino.krakow.pl
Film

American Gangster


Directed by: Ridley Scott

Cinema program "American Gangster" in Kraków

No showtimes for movie "American Gangster" for today
Choose other date from the calendar above.

Movie poster American Gangster

Runtime: 157 min.
Production: USA , 2007
Release Date: 25 January 2008
Distribution: UIP

Directed by: Ridley Scott
Cast: Denzel Washington, Russell Crowe

We wczesnych latach 70-tych XX wieku, korupcja w szeregach nowojorskiej policji była na porządku dziennym, dzięki czemu mafia mogła działać stosunkowo bezkarnie, sprzedając tysiące kilogramów narkotyków. Uprzywilejowana i nietykalna klasa białych płaciła miliony dolarów nowojorskim sędziom, prawnikom i policjantom, aby utrzymać te obustronnie korzystne relacje. La Cosa Nostra i jej podwładni byli nie do pokonania.
Do momentu, kiedy pojawił się czarny „przedsiębiorca” Frank Lucas (Washington) i przejął stawkę w grze. Wcześniej niezauważalny, cichy pomocnik Bumpy’ego Johnsona, jednego z czołowych szefów czarnej mafii, Lucas zaczyna budować własne imperium po nagłej śmierci szefa. Chociaż nigdy nie uczęszczał do szkoły, dysponował sporą wiedzę zebraną na ulicy. Zastosował ją – łącznie z własną pomysłowością i ściśle biznesową etyką – aby przejąć kontrolę nad handlem narkotykami. Zasypywał ulice czystszym, tańszym towarem wykluczając z gry czołowe syndykaty i stając się gwiazdą w świecie handlarzy narkotyków.
Bezwzględny gliniarz Richie Roberts (Crowe) działa wystarczająco blisko przestępczego świata, aby zauważyć zmianę u sterów. Szybko zaczyna podejrzewać, że czarny gracz znikąd ma zamiar zdominować ulice. Zarówno Lucas jak i Roberts mają swój własny rygorystyczny kod etyczny, który sprawia, że separując się od współpracowników, stoją samotnie po przeciwnych stronach wymiaru sprawiedliwości. Spotkanie, do jakiego musi ostatecznie dojść, zmieni nie tylko ich życie, ale losy całego pokolenia Nowego Jorku.


Average rate: 5.0
rating 5.0 rating 5.0 rating 5.0 rating 5.0 rating 5.0 rating 5.0 rating 5.0 rating 5.0 rating 5.0 rating 5.0
1857 votes. | Rate movie

Your comments

Blue magic 10. March 2008, 0:59

Film fajny ale postać Crowe'a trochę sztuczna.

Dunder Świśnięty 1. March 2008, 14:33

ten film długi lecz nie nudzi, wręcz przeciwnie bawi i cieszy....piękne pola maku w wietnamski poranek ach...
Denzel wymiata jak zwykle, Crowe lepiej niz zazwyczaj(ale hero z niego za duży), zdjęcia i dekoracje faktycznie totalne. Klimat?
ten film ma klimat. ućpany harlem w 50's,60's....dużo sie dzieje,aha i najważniejsze zwróci uwagę na pana inspektora TRUPO - dla mnie 100%

oskar22 22. February 2008, 16:25

zajedwabisty!!!!!!!!!!!!!!!!! !!!!!!!!!!!nic dodac nic ująć!!

Kwadryga 16. February 2008, 23:25

Film naprawdę bardzo dobry. Owszem długi, ale kto by nie chciał więcej czasu spędzić przy tak świetnej muzyce :)

vawelet 16. February 2008, 13:39

super kino, gorąco polecam. Film jest długi, ale tak wciągający, że nawet nie zauważyłam kiedy minęły trzy godziny :)
Nie zgadzam się z Hara_JuQ ponieważ niczego w tym filmie nie brakuje, ale muszę się zgodzić że każdy kto wybierze się na "Królowie Nocy" nie rozczaruje się, bo film również warty jest polecenia :)

j 16. February 2008, 12:08

rewelacja!! pomimo niecheci do crowe, film okazal sie byc doskonaly.. no i ta muzyka! polecam!

Aga 16. February 2008, 10:19

Film godny polecenia, zwłaszcza dla tych, którzy do kina chodzą okazjonalnie

MevlanA 85 13. February 2008, 10:08

Fim zmiarzdżył sysetem!!!! trzyma w napieciu do ostatniej chwili, mimo 3 godzin na pupie, warto go zobaczyć!! świetne , kokretne akcje, bez happy endu (po części) :)

Słownik 12. February 2008, 22:07

Myślę, że w przypadku Wiktorii... nie tylko "bochater"... więcej książek czytaj Drogie Dziecko!

Shade4592 12. February 2008, 20:48

Mówiono o tym filmie, jako o pojedynku aktorskim Washingtona - tudzież antagonisty oraz Crowe, jako protagonisty. Jest to jednak pojedynek gigantów... jeśli chodzi o aktorstwo (dla Denzela spodziewam się oscara, ale to tak na marginesie :) ) Nasilenie jego kunsztu aktorskiego i pracy włożonej w te rolę widziałem zwłaszcza przy scenie, kiedy to robił wyrzuty, swojemu poplecznikowi obwiniając go o "krzywoprzysięstwo", niedotrzymanie obietnicy, złamanie danego mu słowa, które traktowało o nieskazitelności, nietykalności wówczas Franka Lucasa - Denzela washingtona... Nie jestem zdania, iż wszystkim film będzie sie podobał. O dobrym guście decyduje możliwość wyboru, a wyboru mamy dużo, jednak ja polecam "american gangster" pod każdym względem. Tu zwracam się do fanów, nigdy nie usypiającego miasta Nowego jorku: Zdjęcia pięknie uchwyciły tamten klimat, nic sie praktycznie nie zmieniło po dziś dzień, oprócz stojących na ulicach nowszych samochodów, no i oczywiście mniej dillerów :) Chęć oglądnięcia tego filmu potęguje chyba to, iż jest on zrealizowany na faktach autentycznych... świetne dialogi przeplatane niespodziewanymi akcjami. nieustającym smaczkiem tego filmu dla mnie była rutyna niekiedy popełniana przez naszego czarnego charaktera...

spostrzegawcza 11. February 2008, 16:09

fakt, wiktoria na[osała bohater przez 'ch' dorgi panie nauczycielu... ale tylko ten błąd dostrzegłeś?? a hanel przez 'ch' to juz nie błąd?? :P

Hara_JuQ 11. February 2008, 0:32

Film jest dobry, ale czegos jednak brakuje....Pustke ta wyplenia film Krolowie Nocy :) ..Polecam. 8/10

Grzelo 11. February 2008, 0:05

Zdecydowanie polecam! Same nazwiska Ridley Scott, Denzel Washington, Russell Crowe, mówią za siebie!

nauczyciel j. pol. 10. February 2008, 9:53

Wiktoria ale byk... "bohater" przez "ch"...

Wiktoria 9. February 2008, 13:57

Super film i to na faktach autentytcznych. Opowiada o gangsterze, co później chandluje narkotykami i o uczciwym, ale nie świętym policjańcie. W tym filmie jest wiele scen w których nagina się prawo, ale głównym problemem jest korupcja wśród policjantów. Dlatego jeden z głównych bochaterów (policjant) nie ma za wiele sojuszników. Naprawde nie dziwie się że został okrzykniętym jednym z najlebszych filmów roku. polecam :)

dbrz 9. February 2008, 12:52

Na pewno się nikt nie zawiedzie, polecam w 100%, nie ma sie co zastanawiać, to trzeba zobaczyć.

kika 9. February 2008, 11:11

Świetny film...!!!!!Polecam...

bach_bach 8. February 2008, 21:02

niezly.. tak na 7,5/10. w sumie polecam

Kamyla 6. February 2008, 15:34

Na początku to sie troche pogubiłam:D ale ogólnie super:D Pozdrawiam panów którzy na reklamach wybuchnęli śmiechem;P Ciut obrzydliwe było jak ten czarny rozwalił tamtemu głowe w pianinie tzn. obleśny dźwięk. A jak było pokazane z bliska jak wstrzykują heroine to sie nie patrzyłam, ponieważ brzydze sie krwi i boje sie igieł;] Od początku trzymałam strone czarnych charakterów, bo byli tacy sympatyczni:D A! i pozdrowienia dla pana przy kasie;P miło sie z nim kłóciło żeby nas wpuścił na ,,Lejdis'', no ale cóż...nie wpuścił;P A ,,American Gangsters'' bez ograniczeń wiekowych podobno...dziwne:D bo były tam takie sceny, których dzieci raczej nie powinny oglądać;P

a 6. February 2008, 13:30

bardzo dobry film!..nie czułam że tak długo trwał...no i mega muzyka!!...juz zamówiony sountrak ..

Add new comment American Gangster

Your opinion about the movie: