|

Top 10

KEI

Otwarcie kin już 21 maja !

W związku z pandemią COVID-19, od 20 marca 2021 kina są zamknięte. Już niebawem, bo 21 maja będzie można znów cieszyć się X muzą !

Około tydzień wcześniej powinien być już znany repertuar.

Leonera


Directed by: Pablo Trapero

Cinema program "Leonera" in Kraków

No showtimes for movie "Leonera" for today
Choose other date from the calendar above.

Movie poster Lwica
Original title: Leonera
Production: Argentyna/Brazylia/Korea Południowa , 2008
Release Date: 12 June 2009
Distribution: Vivarto

Directed by: Pablo Trapero

Julia budzi się w swoim mieszkaniu otoczona krwią. Na podłodze leżą ciała Ramiro i Nahuela. Ramiro nadal żyje, obaj byli jej kochankami. Dziewczyna zostaje oskarżona o morderstwo. Jest sama. Jest przerażona. Jest w ciąży. Trafia do więzienia dla matek i ciężarnych kobiet, gdzie na świat przychodzi jej dziecko... Po porodzie Julia odwiedza Ramiro w więzieniu dla mężczyzn. Wydarzenia tamtej nocy pozostają dla nich niejasne, tak samo, jak wzajemne uczucia. Jest jeszcze dziecko…Average rate: 5.0
rating 5.0 rating 5.0 rating 5.0 rating 5.0 rating 5.0 rating 5.0 rating 5.0 rating 5.0 rating 5.0 rating 5.0
1804 votes. | Rate movie

Movie trailer: Leonera

Your comments

kokotka 18. June 2009, 0:00

Zgadzam się, świetny film.

mojobeat 13. June 2009, 22:44

Bede powtarzal to do znudzienia, ale ten film jest kolejnym przykladem jak mocnych tworcow filmowych aktualnie maja w Argentynie. Tak jak na przyklad i w wypadku filmow z tego pieknego kraju jak Cien, Los Muertos lub XXY jest to przyklad opowiedzenia historii w niebanalny i niepowtarzalny sposob, ktory wymyka sie temu co sie normalnie spodziewamy w tego rodzaju przypadkach. Jest to w zasadzie historia o tym jak pewna mloda kobieta dorasta do macierzynstwa podczas odsiadki w wiezieniu, ale tak naprawde jest to bardzo dobrze oddany psychologiczny portret kobiety (rewelacyjna rola glownej bohaterki) ktora sie bardzo zmienia pod wplywem nowej roli. Polecam, choc jest to film, ktory wymaga pewnego rodzaju skupienia i rowniez odwagi. Mimo mozna by sie wydawac negatywnego i trudnego tematu film ma dosc pozytywne przeslanie. Mysle, ze nasze rodzime kino powinno sie na kanwie tego filmu troche uczyc, tzn. jak pokazac ludzkie tragedie w trudnych spolecznych warunkach bez przesadzania z przemoca i oczekiwanym przez wszystkich pesymizmem.

corpse 5. June 2009, 18:01

świetny film! to, o czym jest nie jest tu tak ważne, jak to, co przekazuje. a to, co przekazuje nie jest w żaden sposób oczywiste i nachalne. więzienie jest takim poletkiem, na którym dokładnie, z bliska widać ludzkie zachowania, relacje. wszystko bez zbędnych uproszczeń. taki życiowy film.

aha, i nie jest ani brutalny ani okrutny, ani smutny - jak można by się spodziewać po filmie o takiej tematyce.

Add new comment Leonera

Your opinion about the movie:

Repertuar kin na telefonie

Now in cinemas

Cinemas

Premieres

14 May
7 May

Coming soon

28 May
» more coming soon

Cinemas


logo Repertuary pl © 2000 - 2021 Repertuary.pl