Lang pl
|

Top 10

  1. Kamerdyner
  2. Dywizjon 303
  3. 7 uczuć
  4. Equalizer 2
  5. Juliusz
  6. Johnny English Strikes...
  7. Kler
  8. The Incredibles 2
  9. Zimna wojna
  10. The Bookshop...
KEI

Obywatel


Directed by: Jerzy Stuhr

Cinema program "Obywatel" in Kraków

No showtimes for movie "Obywatel" for today
Choose other date from the calendar above.

Movie poster Obywatel

Runtime: 108 min.
Production: Polska , 2014
Release Date: 7 November 2014
Distribution: VUE Movie

Directed by: Jerzy Stuhr
Cast: Jerzy Stuhr, Maciej Stuhr, Sonia Bohosiewicz

W swojej najnowszej komedii Jerzy Stuhr wyśmiewa wszystko i wszystkich, nie oszczędzając przy tym samego siebie. To najzabawniejsza rola aktora od czasu „Seksmisji”. Jak ta kultowa komedia, „Obywatel” również pokazuje, że w jakim systemie Polacy by się nie znaleźli, zawsze potrafią śmiać się ze swoich wad i wszelkich „izmów”.

Obywatel Jan Bratek. Gdziekolwiek się nie pojawi, ściąga na siebie lawinę niespodziewanych zdarzeń. Niczym Forrest Gump, Bratek bierze udział w najważniejszych wydarzeniach swojej epoki. Ma wielkie szczęście, a może raczej… pecha, że zawsze znajduje się w miejscach, gdzie historia akurat zmienia swój bieg. Los miota nim zarówno w czasach komuny, jak i w nowoczesnej, demokratycznej Polsce doprowadzając do zabawnych wpadek. Jana Bratka, który przez całe życie stara się jedynie być sobą, zagrali ojciec i syn – Jerzy i Maciej Stuhrowie. W komedii zobaczymy także m.in. Sonię Bohosiewicz, Magdalenę Boczarską, Ireneusza Czopa, Piotra Głowackiego i Janusza Gajosa. Twórcą zdjęć jest nominowany do Oscara i wielokrotnie nagradzany Paweł
Edelman.
"Obywatel" – rozśmieszy cię do łez.Average rate: 6.0
rating 6.0 rating 6.0 rating 6.0 rating 6.0 rating 6.0 rating 6.0 rating 6.0 rating 6.0 rating 6.0 rating 6.0
220 votes. | Rate movie

Movie trailer: Obywatel

Your comments

Anderson 21. May 2018, 3:55

Film mnie rozczarowmał (niestety).

Czarek 17. May 2018, 10:10

PRZYBYŁEM, ZOBACZYŁEM, USNĄŁEM...

Madelaine 28. April 2015, 16:32

Zobaczyłam dopiero teraz i jestem pod wrażeniem.Wiedziałam, ze to będzie film z klasą i jest.Tylko skąd ten pomysł pastiż na bohaterów tamtej epoki?Bo tak to odebrałam...

vot 10. April 2015, 11:35

shite

Adam 31. December 2014, 16:13

Ludzie - nie słuchajcie debili na tym forum.
Film jest znakomity, polecam.

Maro 28. December 2014, 23:34

Boleśnie czerstwy humor.

windy 25. December 2014, 12:09

Jezeli chcecie pojsc sie posmiac do rozpuku to wybierzie sie na "Za jakie grzechy..." Tu trzeba ruszyc czacha bo film ma specyficzne poczucie humoru zrozumiale dla starszego pokolenia ktore pamieta czasy komuny. Mlodziez czy zagraniczni goscie nie zrozumieja jego zartow, wiec nie zmuszajcie nastolatkow bo one wyjda znudzone z kina.

Anna 20. December 2014, 12:41

A ja już nie darzę Sthurów szacunkiem, więc nie oglądam filmów z ich udziałem.

Ewa Ł 12. December 2014, 0:11

Dobrze,że byłam z przyjaciółką.. Obudziła mnie, gdy zasnęłam! Mirusiu, przepraszam za zaproszenie Cię na taką chałę. Porównanie z Forrest Gump jest wyjątkową bezczelnością!!!

janek 6. December 2014, 13:20

Bardzo słaby film, nudny momentami wręcz żenujący. Nie warto.

Raf 30. November 2014, 12:06

Byłem, zobaczyłem i nie polecam.

4WD 30. November 2014, 10:11

'„Obywatel” jest w zamyśle [...] groteską. Jan Bratek na każdym kroku uchyla się od heroizmu zaś historia nie daje mu spokoju. Niestety, film jest pokraczny formalnie a wizualnie brzydki. Ma strukturę wspomnień węzłowych chwil życia, gdy nasz antybohater leży na łożku w szpitalu po wypadku. Niektóre wspomnienia są za mało zróżnicowane. Pełno paskudnych ludzi. Chce się patrzeć tylko na ładnego Macieja Stuhra w roli młodego Bratka.

Powierzchowność należy do warsztatu pracy aktora i podlega ocenie. Wolno więc ocenić, że Jerzy Stuhr wyrządził szkodę filmowi obsadzając się w głównej roli. Ma nalaną twarz, obleśny uśmiech, miauczący głos, to gruby i ociężały „wodzirej” po jeszcze gorszych przejściach, niż w filmie Feliksa Falka. Tak sobie wyobraża typowego Polaka pod 70-tkę. To razi. Lepiej, gdy kino nieco idealizuje bohaterów, by przekaz był bardziej nośny. „Forrest Gump” powiedział coś o Amerykanach przez ujmującego aktora. Dlatego „Obywatela” powinien grać tylko Maciej; już widać, że zestarzeje się ładniej.

Również obraz Polski jest okropny. Większość akcji dzieje się w PRL i post-PRL, więc brzydota wydaje się stanem naturalnym. Ciasne, ciemne wnętrza, gdzie mieszkają biedni ludzie. Biura i urzędy zapaskudzone gustem prostaków. Brak oddechu pięknych pejzaży dla kontrastu i jako znaku sympatii dla kraju. „Cały ten syf” powiadają dzisiaj wysocy urzędnicy państwa. I cały ten syf rzuca się do oczu. Jest to film nihilistyczny nie tylko w treści, ale też w formie.

Zabawne, że Stuhr na festiwalu w Gdyni otrzymał specjalną nagrodę jury „za odwagę podjęcia trudnych tematów”. Pokaz obrzydzenia dla Polaków wcale nie wymaga odwagi nawet w Polsce. Autor dzieła nie straci dobrej prasy w głównym nurcie, ani możliwości pracy, ani nie dotknie go bojkot towarzyski. Wie, gdzie stoją konfitury i jak po nie sięgnąć.' [K.Kłopotowski]

Tomasz 28. November 2014, 18:08

Nuuuda

Ewa 27. November 2014, 12:40

Film wspaniały , pokazuje nasze słabostki i śmieszności, nasz patos i naszą płytkość - jeden z niewielu a może tylko jeden film będący satyrą polityczną. Gratuluje .
Oczywiście mamy różne gusta ale bardzo w
współczuję kinomanom , którzy do charakterystyki filmu umieją użyć tylko słowo "gówno " jest to widocznie dla nich jedyne określenie które znają ....

realizm 25. November 2014, 14:35

nasi aktorzy i reżyzerzy to buraki i dno, na całym świecie musimy się wstydzić za tych ignorantów, bufonów i chamów.
stuhry zrobiły film o sobie samych

Pola 22. November 2014, 20:15

Jestem rówieśnicą p. Jerzego Stuhra i znakomicie oceniam kunszt z jakim oddał realia ostatnich lat.
Czytając negatywne opinie na temat filmu "Obywatel" stwierdzam,że wiele w naszym życiu się zmieniło,ale jedno jest niezmienne- nie umiemy patrzeć na siebie bez fanfaronady, z przymrużeniem oka. Odradzam film pokoleniu nastolatków,którzy faktycznie mogą mieć problem z jego zrozumieniem,dla starszych fajne przeżycie.

Karolina 19. November 2014, 10:28

Bardzo dobry film w zabwany sposób pokazujący Polaków na tle przemian politycznych jakie dodkoanły sie w Polsce polecam :)

omyk 18. November 2014, 23:49

Przykre to niestety, że nasze społeczeństwo tak płytkie. Szkoda na polskiego widza takich Artystów, jakimi są niewątpliwie Panowie Stuhrowie. Dla naszego widza potrzeba filmów w stylu "Głupi i głupszy", "szklana pułapka 5" itp itd...... Smutny obraz polskiej rzeczywistości.

maro 18. November 2014, 16:24

Z całym szacunkeim, ale niestety ten film się Panu Stuhrowi kompletnie nie udał.

roma 17. November 2014, 20:57

Oj, dzieci, dzieciaki - to nie jest dla Was film.
On jest dla starszaków :-))

Previous 1

Add new comment Obywatel

Your opinion about the movie:

Repertuar kin na telefonie

Now in cinemas

Premieres

12 October
5 October
28 September

Coming soon

19 October
26 October
2 November
» more coming soon

Cinemas


logo Repertuary pl © 2000 - 2018 Repertuary.pl